Projekt “Spotkajmy się. Wszystko zaczyna się od rozmowy” odpowiada na potrzebę stworzenia przestrzeni do rozmowy i przeciwdziałania pogłębiającej się polaryzacji i radykalizacji. Nasze działania objęły Wrocław, Opole, Zgorzelec oraz Jelenią Górę.
Do pogłębienia podziałów często przyczyniają się przekazy medialne, które prezentują rzeczywistość społeczną w sposób sensacyjny. Dlatego nasze działania skierowane były do osób związanych z mediami i profesjonalnie zajmujących się komunikacją – skupiały się na przeciwdziałaniu dezinformacji oraz stosowaniu języka równościowego, który opisuje rzeczywistość w zniuansowany sposób.
💬
Jednym z elementów projektu były debaty podejmujące wątek wyzwań rynku medialnego, wolności i niezależności od wpływów politycznych. Spotkania z osobami działającymi w różnych miast publikujemy jako podkast – zapraszamy do wysłuchania serii rozmów z osobami, którzy prowadzą dialog na co dzień.
👉 link do rozmów: https://linktr.ee/dompokoju 👈
🎙️ W Zgorzelcu o polsko-niemieckim środowisku dziennikarskim rozmawialiśmy z: Karoliną Niemczyk, Kornelem Grawolskim i Januszem Pawulem.
🎙️ Także w Zgorzelcu o pomyśle na starą halę sportową mówili: Renata Burdosz, Piotr Gruszczyński, Grzegorz Żak i Anna Caban.
🎙️ W Opolu o komunikacji i edukacji rozmawiali: Bartek Berezowski, Aleksandra Czarnecka, Piotr Zamelski)
🎙️ W Jeleniej Górze o rejonie Karkonoszy opowiadały Gabriela Stefanowicz i Joanna Klaga.
🎙️ Natomiast we Wrocławiu z praktycznymi wskazówkami na temat procesu partycypacji podzielili się: Agnieszka Jabłońska, Tadeusz Mincer i Aneta Osuch.
Dziękujemy za cenne i inspirujące spotkania!
Pamiętajmy: wszystko zaczyna się od rozmowy 🤝