Maja Zabokrzycka, prezeska Fundacji, z wykształcenia dziennikarka i specjalistka ds. PR. Zajmuje się budowaniem dialogu i pracą w społecznościach lokalnych. Specjalizuje się w rewitalizacji społeczno-gospodarczej i budowaniu sieci współpracy międzysektorowych – od 2010 roku, przez 9 lat, prowadziła Infopunkt Nadodrze, w który między innymi budowała sieć Artystyczne Nadodrze, a także zaangażowana była tworzenie programu rewitalizacji wrocławskiego Nadodrza.
Wierzy w sąsiedztwo oraz ogromną rolę tożsamości lokalnej. Jej zawodowe obszary zainteresowań to także partycypacyjne projektowanie przestrzeni i włączanie biznesu we współtworzenie lokalnych wspólnot. Zajmuje się także facylitacją dialogu i transformowaniem konfliktów w oparciu o metodologię Nansen Center for Dialogue and Peace.
W wolnym czasie jeździ w góry, praktykuje jogę lub śpiewa pieśni wielogłosowe. Inspiracji szuka w książkach.



Joanna Wajda,
wiceprezeska Fundacji 

Prawniczka, mediatorka, trenerka Edukacji Pokoju i Mediacji Rówieśniczych. Zagorzała zwolenniczka edukacji antydyskryminacyjnej i metod partycypacyjnych, opartych na relacjach i poszanowania podmiotowości dzieci. To m.in. dzięki niej Konwencja Praw Dziecka zaczęła przemawiać językiem zrozumiałym dla najmłodszych.

Dzieci – a zwłaszcza syn Mateusz – są dla niej źródłem inspiracji oraz motywują do poszukiwań i innowacji. W efekcie wykorzystuje niekonwencjonalne metody pracy, takie jak symulacje procesowe czy mariaż sztuki i prawa – na przykład w formie warsztatów dla młodzieży, które towarzyszyły wystawie “Polska Gościnność” w Muzeum Współczesnym Wrocław. Z Fundacją Dom Pokoju związana od 2016 r., w której odpowiada za Pogotowie Mediacyjne i kwestie związane z edukacją.

Uwielbia kawę, Morze Bałtyckie oraz wędrówki z historią w tle. W wolnych chwilach oddaje się pasji ogrodnictwa.


Dorota Whitten, wiceprezeska Fundacji, socjolożka i mediatorka, zajmuje się transformacją konfliktu w przestrzeni społecznej.

Zajmuje się edukacją szkolną, w tym zmianami postaw kadry pedagogicznej (budowanie otwartości i reorientacja na ucznia jako podmiot, a nie przedmiot praktyk). Działa we wspólnotach lokalnych, pracuje na rzecz przekształceń relacji społecznych i aktywizacji na poziomie osiedli w dużych miastach. Jest zwolenniczką i propagatorką projektowania uniwersalnego, związanego z przestrzenią architektoniczną. Swoje działania zawodowe prowadzi na styku socjologii i mediacji – dziedzin, które uzupełniając się tworzą podwaliny pod budowanie dialogu wielopoziomowego w społecznościach lokalnych. Orędowniczka mediacji w budowaniu procesu partycypacji współzarządzania przestrzenią społeczną na poziomie miasta, osiedla, podwórka itp.

Wspólnym mianownikiem jej wielokierunkowej i wielowymiarowej działalności pozostaje współczynnik humanistyczny.

Czas wolny wplata umiejętnie w działania zawodowe – relacje buduje opowiadając o kolejnych wyprawach do Gruzji i swoim kocie, czyta w każdej wolnej chwili i niestrudzenie poszerza domową bibliotekę. Lektura nierzadko staje się inspiracją dla kolejnych projektów, jak np. czytane właśnie „Poniemieckie” Karoliny Kuszyk. Kawę może pić zawsze.


Pogotowie mediacyjne

Antonina Gawrońska – sekretarz Pogotowia Mediacyjnego, edukatorka w programie Zarządzania Konfliktem i Mediacji Rówieśniczych dla szkół oraz specjalistka ds. wspierania społeczności lokalnej i kontaktu z przedsiębiorcami przy projekcie Inne Centrum. Wszędzie jej pełno w Fundacji 🙂 Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji wizerunkowej, animatorka społeczności lokalnych, prowadząca warsztaty, konsultacje i diagnozy. Cały czas się uczy i nie zamierza przestawać. Współautorka innowacji “Dostępna ścieżka zakupowa dla gastronomii” zwiększającej dostępność lokali gastronomicznych. Miłośniczka pracy z dziećmi i młodzieżą, jazdy na rowerze i swojego kota.


Projekty Lokalne – Infopunkt Nadodrze i Inne Centrum

Kaśka Żyśko – koordynatorka projektów Inne Centrum i Infopunkt Nadodrze. Od niedawna opiekunka przestrzeni Infopunktu, z urodzenia Lubelaczka z wyboru Nadodrzanka. Współpraca z Infopunktem to samospełniająca się przepowiednia, która rozpoczęła się podczas jurorowania na Nadodrzańskim Tłustym Czwartku w 2023 roku, a sfinalizowała współpracą w pełnym wymiarze od lipca tego samego roku. W pracy w fundacji zdobywa nowe doświadczenia, ale głównie skupia się na multitaskingu, korzystając z dotychczasowego wachlarza zasobów. Najchętniej podejmuje się działań kreatywnych, manualnych i wytwórczych. Prywatnie piastunka niepełnosprawnego psa Brody, który naturalnie stał się też częścią zespołu. Interesuje się szeroko pojętą sztuką i różnymi formami ekspresji. Kino, teatr, sztuki piękne, wystawy, wernisaże, przebywanie z dobrym designem i niekończące się rozmowy z twórcami, tak można opisać jej idealną recepturę na czas wolny. I las.

Mia Bogdańska – współtworzy zespół Infopunktu i Innego Centrum. Zajmuje się social mediami, kontaktem z przedsiębiorcami, produkcją wydarzeń i projektowaniem. Koordynuje projekt Dobry Widok, a witrynami i grafiką w przestrzeni zajmuje się także po godzinach. Na Łokietka prawie zawsze w duecie z Indi, która to zyskała już status fundacyjnej psiej terapeutki. Prywatnie psia matka dwójki wilkopodobnych, wspomnianej już starszej suczki, Indiany i młodszego szaleńca, Teodora. W wolnych chwilach chodzi z psami, robi naklejki i wspina się po sztucznych kamieniach.


Roma

Tomek Rudziński – w fundacji w projekcie „ROMA” od 2016 roku. Zaczynał jako asystent rodzin, obecnie koordynator projektu i team leader zespołu asystenckiego.

W jego życiu sfera prywatna, zawodowa i aktywistyczna przenikają się.

Ceni sobie kratywność, innowacyjność i odwagę w działaniu, myślenie krytyczne i włączanie w proces decyzyjny jak najszerszej grupy osób, szczególnie tych zwykle wykluczonych.

Jako najważniejsze doświadczenia wymienia: aktywizm w grupach lokalnych dużych NGO: Amnesty International i Greenpeace, pracę z dziećmi i młodzieżą na warszawskiej Pradze, kilkutygodniowy wyjazd do obozów przejściowych na Bałkanach podczas fali migracji w 2015 roku oraz aktualną pracę w Fundacji.

Poza tym ma w swoim CV:  budowę wioski na Woodstocku z sanitariatami dla ponad 100 osób, montaż filmów, prowadzenie zajęć cyrkowych a także oświetlenie imprez i koncertów.

Prywatnie głównie zajmuje się wegańskim gotowaniem i „ojcowaniem” licznej gromadce zwierząt, w której szczególne miejsce zajmują pies Ruta i gromadka kotów.


Kaja Winniczek – specjalistka w projekcie „ROMA”

Absolwentka socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od lat zaangażowana w pracę z osobami zagrożonymi, bądź dotkniętymi wykluczeniem społecznym.

Stara się w pracy zawodowej dostrzegać w Innym osobę w jej relacji z aksjosferą. Zainteresowania badawcze Kai to: fenomenologia, filozofia analityczna i codzienność.

Zauroczona Znanieckim i notką o współczynniku humanistycznym.


Agata Łoś – asystentka edukacyjna. Związana z projektem „Roma” od 2018 roku. Nauczycielka wczesnoszkolna i przedszkolna z przygotowaniem pedagogicznym, bohemistka, twórczyni marki „Widoczki i sekrety” i „Tęczówka”. Jako firma „Gniazdko” od lat prowadzi liczne zajęcia łączące w sobie ekologię, edukację i sztukę. Koordynatorka Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży na Starym Mieście, lektorka polskiego jako obcego, laureatka licznych konkursów artystyczno- edukacyjnych… Człowiek orkiestra!

Na co dzień mol książkowy, ogródkowa maniaczka, matka dwóch prawie dorosłych córek i zezowatego psa.