Maja Zabokrzycka, prezeska Fundacji, z wykształcenia dziennikarka i specjalistka ds. PR. Zajmuje się budowaniem dialogu i pracą w społecznościach lokalnych. Specjalizuje się w rewitalizacji społeczno-gospodarczej i budowaniu sieci współpracy międzysektorowych – od 2010 roku, przez 9 lat, prowadziła Infopunkt Nadodrze, w który między innymi budowała sieć Artystyczne Nadodrze, a także zaangażowana była tworzenie programu rewitalizacji wrocławskiego Nadodrza.
Wierzy w sąsiedztwo oraz ogromną rolę tożsamości lokalnej. Jej zawodowe obszary zainteresowań to także partycypacyjne projektowanie przestrzeni i włączanie biznesu we współtworzenie lokalnych wspólnot. Zajmuje się także facylitacją dialogu i transformowaniem konfliktów w oparciu o metodologię Nansen Center for Dialogue and Peace.
W wolnym czasie jeździ w góry, praktykuje jogę lub śpiewa pieśni wielogłosowe. Inspiracji szuka w książkach.



Joanna Wajda,
wiceprezeska Fundacji 

Prawniczka, mediatorka, trenerka Edukacji Pokoju i Mediacji Rówieśniczych. Zagorzała zwolenniczka edukacji antydyskryminacyjnej i metod partycypacyjnych, opartych na relacjach i poszanowania podmiotowości dzieci. To m.in. dzięki niej Konwencja Praw Dziecka zaczęła przemawiać językiem zrozumiałym dla najmłodszych.

Dzieci – a zwłaszcza syn Mateusz – są dla niej źródłem inspiracji oraz motywują do poszukiwań i innowacji. W efekcie wykorzystuje niekonwencjonalne metody pracy, takie jak symulacje procesowe czy mariaż sztuki i prawa – na przykład w formie warsztatów dla młodzieży, które towarzyszyły wystawie “Polska Gościnność” w Muzeum Współczesnym Wrocław. Z Fundacją Dom Pokoju związana od 2016 r., w której odpowiada za Pogotowie Mediacyjne i kwestie związane z edukacją.

Uwielbia kawę, Morze Bałtyckie oraz wędrówki z historią w tle. W wolnych chwilach oddaje się pasji ogrodnictwa.


Dorota Whitten, wiceprezeska Fundacji, socjolożka i mediatorka, zajmuje się transformacją konfliktu w przestrzeni społecznej.

Zajmuje się edukacją szkolną, w tym zmianami postaw kadry pedagogicznej (budowanie otwartości i reorientacja na ucznia jako podmiot, a nie przedmiot praktyk). Działa we wspólnotach lokalnych, pracuje na rzecz przekształceń relacji społecznych i aktywizacji na poziomie osiedli w dużych miastach. Jest zwolenniczką i propagatorką projektowania uniwersalnego, związanego z przestrzenią architektoniczną. Swoje działania zawodowe prowadzi na styku socjologii i mediacji – dziedzin, które uzupełniając się tworzą podwaliny pod budowanie dialogu wielopoziomowego w społecznościach lokalnych. Orędowniczka mediacji w budowaniu procesu partycypacji współzarządzania przestrzenią społeczną na poziomie miasta, osiedla, podwórka itp.

Wspólnym mianownikiem jej wielokierunkowej i wielowymiarowej działalności pozostaje współczynnik humanistyczny.

Czas wolny wplata umiejętnie w działania zawodowe – relacje buduje opowiadając o kolejnych wyprawach do Gruzji i swoim kocie, czyta w każdej wolnej chwili i niestrudzenie poszerza domową bibliotekę. Lektura nierzadko staje się inspiracją dla kolejnych projektów, jak np. czytane właśnie „Poniemieckie” Karoliny Kuszyk. Kawę może pić zawsze.


Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Teo Łagowska – koordynatorka Dolnośląskiego Ośrodka Dialogu

W Fundacji od kilku miesięcy. Psycholożka i polonistka, wrocławianka i lubanianka, matka i partnerka. Lubi projektować komunikację i przestrzenie spotkań. Cieszy się jak dziecko, gdy można połączyć ze sobą różne bańki i gdy rzeczy się dzieją. Dlatego tworzenie sieci osób i instytucji, zainteresowanych facylitacją dialogu uważa za misję marzeń. Online zna od podszewki, ale czeka z niecierpliwością na spotkania w realu.

Regeneruje się w zacisznym gniazdku na Psim Polu, w kontakcie ze wspaniałymi osobami, które kocha i z którymi się przyjaźni a także na scenach, w pociągach. Kocha bezmięsne i bezmleczne eksperymenty kulinarne oraz drag performance.

Niedługo ukaże się jej książka, dokumentująca wspomnienia lubańskich pionierów, przymierza się do kolejnej, o pracy kobiet. Nie znosi zeszytów w linię i w kratkę, odręcznego pisania oraz rozpędzonych samochodów. Ma za to prawo jazdy wszystkich kategorii na prowadzenie imprez i przebieranki.


Pogotowie mediacyjne

Katarzyna Pająk – Załęska, opiekunka w Programie Zarządzania Konfliktem i Mediacji Rówieśniczych.
Trzy słowa, które ją opisują: „interdyscyplinarność”, „entuzjazm” i „zdziwienie”.
Zawodowo jest entuzjastką edukacji i obserwatorką systemu. Wymarzyła sobie, że jak dorośnie naukowcem i będzie pisać książki. Fascynują ją minimalizm, inspirują stoicy. W każdej luźniejszej chwili, nałogowo czyta książki, a dzień bez kawy jest dniem straconym. Ostatnio okazało się, że życie na na skraju górskiej wsi podoba jej się bardziej niż przypuszczała.
Prywatnie – żona Piotra, mama Igi i Kazimierza, macocha Janka.


Infopunkt Nadodrze

Jacek Sterczewski – koordynator Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze
Pracuje na Nadodrzu, ale mieszka na Przedmieściu Oławskim. Tamtejszy radny osiedlowy, pomysłodawca Dnia Trójkąta i autor dwóch projektów Mikrograntowych – Kroniki Sklepowe Trójkąta i Kamienice z Przedmieścia. Jako socjolog szuka przejawów lokalnych tożsamości i sposobów na przedstawianie osiedlowych opowieści.
Prowadzi Lokacje. Audycja społeczna, podkast w którym rozmawia z ciekawymi ludźmi zaangażowanymi w swoje środowisko. Organizował wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. festiwal WROsound i Kino Na Trójkącie.
Jego ulubieni pisarze to Truman Capote i Nick Hornby, a najczęściej słucha U2 oraz Damona Albarna. Największą radość sprawia mu udostępnianie przestrzeni Infopunktu dla nowych inicjatyw i twórczych osób. Inspirują go spotkania, a najlepsze pomysły przychodzą do niego w towarzystwie innych ludzi.
Miłośnik dobrego żartu. Gdyby mógł być w Infopunkcie, swoje przerwy od pracy spędzałby po drugiej stronie ulicy, na kawie w Food Think Tank, najchętniej w towarzystwie pieska Figi.

Sylwia Słowik – specjalistka w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze

Gdy tylko nie pada na Łokietka przyjeżdża rowerem, dzięki któremu poznaje miasto bliżej i czuje się jego częścią. W Infopunkcie najbardziej lubi momenty, gdy wszyscy się schodzą i można podsłuchać co ciekawego dzieje się w innych projektach. A dzieje się dużo!

Jej misją specjalną są od niedawna Witryny Nadodrza, w których zauważa potencjał i we współpracy z przedsiębiorcami i Dobrym Widokiem pracuje nad zmianami w miejskim krajobrazie.

„Po godzinach” aktywizuje osiedle Gajowice jako 1/2 grupy nieformalnej GIT.
Poza działaniami miejskimi i społecznymi angażuje się również w życie wrocławskiej sceny muzycznej współtworząc miejsce Uczulenie i występując w roli Djki.


Inne Centrum

Basia Celebucka – koordynatorka projektu Inne Centrum

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii i studiów miejskich zaangażowana w działania społecznego przekształcania przestrzeni miejskich. Zwolenniczka spojrzenia na projektowanie miast jako dawanie możliwości do budowania relacji – ze sobą nawzajem, z pamięcią, z otoczeniem fizycznym i symbolicznym.

Niezmiennie fascynuje ją proces poznawania, oswajania i nadawania przestrzeni znaczeń oraz wartości. Energię do pracy dają jej spotkania z innymi ludźmi i chęć wspólnego działania.
Uzależniona od odkrywania nowych miejsc, choćby tych za rogiem, ostatnio stosuje mikropodróże i ma zamiar poznać wszystkie wrocławskie osiedla.


Tosia Gawrońska – pracuje przy projekcie Inne Centrum i jest odpowiedzialna za komunikację z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Centrum Staromiejskiego, więc jeśli jeszcze mnie nie znacie – to poznacie. W projekcie prowadzi też social media i działa przy organizacji wydarzeń. Lubi śpiewanie i muzyczne eksperymenty, robić zdjęcia przyrodzie (co ważne – nieprofesjonalnie) i ciekawostki biologiczne, szczególnie o zwierzętach. 

Ostatnio jej faworytem były niesporczaki, ale od niedawna na prowadzenie wychodzą delfiny.


Zuza Wollny – ilustratorka (iluilu.pl), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, twórczyni projektów społecznych i edukacyjnych. 

W programie Inne Centrum odpowiada za program Dobry Widok we Wrocławiu – zmienianie estetyki przestrzeni publicznej poprzez redizajn witryn sklepowych i szereg innych działań. Wielka fanka pracy zespołowej, współpracy międzysektorowej, książek i rzeczy (działań) dobrze zaprojektowanych.


Roma

Karolina Gądek – W Fundacji od marca 2018 roku, zaczynała jako asystentka Rodzin, obecnie koordynatorka projektu Roma.

Pochodzi z Wałbrzycha, od kilkunastu lat mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Studium Animatorów Kultury. Zawodowo od zawsze w trzecim sektorze, w obszarze współpracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Entuzjastka pracy z ludźmi i działań zespołowych. Ceni sobie uważność i odwagę w działaniu. W wolnym czasie słucha płyt i biega. Lubi zwiedzać, być w ruchu i pić kawę.


Kaja Winniczek – specjalistka w projekcie „ROMA”

Absolwentka socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od lat zaangażowana w pracę z osobami zagrożonymi, bądź dotkniętymi wykluczeniem społecznym.

Stara się w pracy zawodowej dostrzegać w Innym osobę w jej relacji z aksjosferą. Zainteresowania badawcze Kai to: fenomenologia, filozofia analityczna i codzienność.

Zauroczona Znanieckim i notką o współczynniku humanistycznym.


Tomek Rudziński – w fundacji w projekcie „ROMA” od 2016 roku. Zaczynał jako asystent rodzin, obecnie team leader zespołu asystenckiego.

W jego życiu sfera prywatna, zawodowa i aktywistyczna przenikają się.

Ceni sobie kratywność, innowacyjność i odwagę w działaniu, myślenie krytyczne i włączanie w proces decyzyjny jak najszerszej grupy osób, szczególnie tych zwykle wykluczonych.

Jako najważniejsze doświadczenia wymienia: aktywizm w grupach lokalnych dużych NGO: Amnesty International i Greenpeace, pracę z dziećmi i młodzieżą na warszawskiej Pradze, kilkutygodniowy wyjazd do obozów przejściowych na Bałkanach podczas fali migracji w 2015 roku oraz aktualną pracę w Fundacji.

Poza tym ma w swoim CV:  budowę wioski na Woodstocku z sanitariatami dla ponad 100 osób, montaż filmów, prowadzenie zajęć cyrkowych a także oświetlenie imprez i koncertów.

Prywatnie głównie zajmuje się wegańskim gotowaniem i „ojcowaniem” licznej gromadce zwierząt, w której szczególne miejsce zajmują pies Ruta i gromadka kotów.