Zapraszamy na warsztat adresowany do dziennikarzy i osób zajmujących się profesjonalnie komunikacją, który odbędzie się 9.11.2023 w godzinach 10:00-13:00  w Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu. Szkolenie  zapewni praktyczne wsparcie uczestników w myśleniu i komunikowaniu się językiem nieoceniającym i zwiększającym inkluzywność. Rafał Motriuk, prowadzący warsztat, opiera jego założenia na strategii D&I (Diversity and Inclusion) oraz komunikacji bez przemocy (NVC).

Treść warsztatu:
• Zwiększenie procesu włączania dzięki używaniu języka nieoceniającego
• Uwypuklenie różnicy pomiędzy wyrażaniem własnych obserwacji a ocenianiem oraz konsekwencji wynikających z oceniania (unikanie eskalacji i konfliktów)
• Praktyczne ćwiczenia w rozpoznawaniu i używaniu ocen i obserwacji

Rafał Motriuk
Międzynarodowy dwujęzyczny dziennikarz BBC i korespondent naukowy Polskiego Radia z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie biznesu (m.in. producent i wydawca programów ‘World Business’ w BBC World Service). Londyński korespondent Pulsu Biznesu oraz freelancer dla The Independent, NPR and RTE. Praktyk D&I (pracował dla UBS, BNY Mellon, HP Inc, Google, Toyota, IBM), posiada cztery certyfikaty międzynarodowych organizacji (m.in. z ESSEC Business School we Francji). Trener biznesu od 2007r., anglista, wykładowca dziennikarstwa, PR i technik autoprezentacji na USWPS oraz Uniwersytecie Wrocławskim.

W firmie InterComm pracuje jako Executive Communication Consultant z zakresu komunikacji i wystąpień publicznych dla liderów i zespołów.

Miejsce: Dom Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu
Data: 9.11.2023, 10:00 – 13:00
Zgłoś się na wydarzenie: https://forms.gle/aJgk45MXq2AaLx8d9

Konferencja jest podsumowaniem  projektu “Dezinformacja- sprawdzam” realizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Fundację Dom Pokoju w Opolu, Jeleniej Górze, Zgorzelcu i Wrocławiu.