Jak to jest możliwe, że mając tyle wspaniałych organizacji pokojowych i humanitarnych, rzesze świetnych i kompetentnych ludzi zajmujących się konfliktami, dobre prawa, regulacje i deklaracje, demokratyczne systemy władzy, religie i ideologie oparte na miłości i współczuciu – to patrząc na świat i relacje międzyludzkie widzimy wciąż to samo: wojny, długotrwałe konflikty, przemoc, nadużycia, nierówności społeczne, wszelkiego typu nietolerancję i łamanie praw człowieka?
Wokół kluczowych problemów z tym związanych – kwestii komunikacji pochyłej, pozycjonowania się poprzez używanie siły oraz problemu rang namnożyło się wiele mitów i myślenia życzeniowego, które prowadzą do nierealistycznych pomysłów rozwiązywania tych kwestii.
Na warsztacie spróbujemy spojrzeć na te zagadnienia w oparciu o różne dziedziny wiedzy o człowieku i własne doświadczenia uczestników_czek oraz zobaczyć jakie działania w tej sferze są możliwe w kontekście ograniczeń związanych z ludzką psychiką.
Wydarzenie towarzyszy konferencji „Konflikt czy przemoc – widzisz różnice”?
_________
Data: 26 października, 13:00 – 16:00
Miejsce: Infopunkt Nadodrze – ul. Łokietka 5/1
__________
Tomasz Teodorczyk – psycholog, psychoterapeuta, superwizor, facylitator społeczny z wieloletnim stażem zawodowym. Współzałożyciel Akademia Psychologii Głębokiego Dialogu (dawniej Akademia Psychologii Procesu). Realizuje projekty społeczne i szkoleniowe w Polsce i na świecie (m.in. Ekwador, Meksyk, Gruzja, Armenia, Ukraina). Autor książek: Jak umierają ptaki (Eneteia, 2014), Oświecenie dziobaków (Eneteia, 2015), Mindell i Jung. Reedycje i inspiracje (Eneteia, 2016), Traktat o psychoterapii. IMAM (Eneteia, 2017), Płacz cykady (KIT SŻP, 2021), dramatu Episteme (2022), Psychoterapii pisanej żartem (Wyd. Naukowe Scholar, 2022) oraz Mnemosyne/Lesmosyne (Wyd. Pasaże, 2023).
_________
Warsztat finansowany jest z budżetu gminy Wrocław w ramach projektu Pogotowie Mediacyjne.
_________
Masz pytanie? Napisz do nas: a.gawronska@dompokoju.org