Zapraszamy do obejrzenia  webinaru o konfliktach w związkach.  Metody pracy pokażemy na przykładzie dwóch filmów – klasycznej czarnej komedii Wojna Państwa Rose i współczesnego dramatu Historia małżeńska. Co by się stało, gdyby obie pary zachowały się inaczej niż w filmie? Co zrobić, by historia małżeńska nie była historią wojny?

Czy Nicole i Charlie mieli szansę zostać ze sobą? Co powinni zrobić Państwo Rose, żeby konflikt ich nie zabił? Jak tworzyć prawdziwą relację a nie jej wyidealizowany obraz?

Czy jeśli w związku są konflikty i kłótnie to znaczy, że wchodzimy na drogę do katastrofy? Dlaczego wiele rozstań to wyniszczająca wojna? Jak się dobrze rozstać?

I czy w ogóle trzeba się rozstawać? W jaki sposób para dochodzi od miłości do decyzji o rozstaniu? Co dzieje się po drodze? I jak z tej drogi skręcić w całkiem inne rozwiązanie problemów? Czy małżeństwom, które się nie kłócą, nic nie grozi?

Co zrobić, gdy w głowie trzeszczy, że NIE TAK MIAŁO BYĆ?

Nie tak miało być to seria internetowych spotkań na żywo, w których Maja Zabokrzycka i Dorota Whitten piszą na nowo scenariusze znanych filmów. Historie filmowe stają się punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak rozmawiać.

Zobacz pozostałe odcinki cyklu Nie tak miało być. 

  1.  Jak wybrnąć z konfliktu?  –  oglądamy „Samych Swoich”
  2.  Jak skutecznie argumentować12 gniewnych ludzi, tak miało być!
  3.  Gilbert Grape, stereotypy, empatia i dialog – nie tak miało być!
  4. Jak nie zamiatać konfliktu pod dywan – na motywach „Shreka Trzeciego” i „Pięknej i bestii”.

Przeczytaj naszą rozmowę: Jak nauczyć się lepiej rozmawiać, oglądając filmy?

Webinary zrealizowane w ramach projektu Dolnośląski Ośrodek Dialogu.

Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.