Sami Swoi to klasyczna polska komedia o wieloletnim, rodowym konflikcie. Kargul i Pawlak prowadzili podjazdową wojenkę sąsiedzką. Co by było, gdyby w środek tego zamieszania wpadły mediatorki z Fundacji Dom Pokoju? Piszemy na nowo historię Samych Swoich, pokazując, jak mapować konflikty i czym jest prawdziwe pojednanie. Webinar z serii Nie tak miało być.

Kargul i Pawlak, czyli wieloletni rodowy konflikt. Po włosku vendetta, po naszemu waśń albo kosa. Czy ten spór „o trzy palce miedzy” musiał trwać przez lata? Czy musiał doprowadzić do rozłąki braci? Zagrażać związkowi dwojga, kochających się, ludzi?

A może NIE TAK MIAŁO BYĆ?
– Jak potoczyłaby się ta historia, gdyby udało się rozbroić konfliktowy granat?
– I po czyjej stronie byłaby sprawiedliwość?
– Dowiedz się z naszej transmisji na żywo, podczas której Majka Zabokrzycka i Dorota Whitten niczym saperki rozłożą na czynniki pierwsze konflikt znany z komedii Sylwestra Chęcińskiego.
– Podczas lajwa odpowiemy też na pytania na temat tego, kiedy, jak i po co można wykorzystywać mediacje w rozwiązywaniu konfliktów.

Nie tak miało być to seria internetowych spotkań na żywo, w których Maja Zabokrzycka i Dorota Whitten piszą na nowo scenariusze znanych filmów. Historie filmowe stają się punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak rozmawiać.

Zobacz pozostałe odcinki cyklu Nie tak miało być. 

  1. Oglądamy „Wojnę Państwa Rose” i „Historię małżeńską”- Jak rozstać się dobrze (i czy w ogóle)?
  2.  Jak skutecznie argumentować12 gniewnych ludzi
  3.  Gilbert Grape, stereotypy, empatia i dialog – nie tak miało być!
  4. Jak nie zamiatać konfliktu pod dywan – na motywach „Shreka Trzeciego” i „Pięknej i bestii”.

Przeczytaj naszą rozmowę: Jak nauczyć się lepiej rozmawiać, oglądając filmy?

Webinary zrealizowane w ramach projektu Dolnośląski Ośrodek Dialogu.

Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.