BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
24.07.2018

Publikujemy raport z konsultacji Centrum Południe

Pod koniec 2017 roku zrealizowaliśmy cykl konsultacji i warsztatów architektonicznych na terenie Osiedla Powstańców Śląskich. Konsultuacje odbywały się w ramach kontynuacji naszej współpracy z firmą SKANSKA. Konsultacje odbyły się w 3 etapach: – warsztaty architektoniczne […]

czytaj więcej +
ZK
18.06.2018

X Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi

X Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi W czerwcu odbyły się dwa wydarzenia w ramach X. edycji Turnieju Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi: pokaz filmowy w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz cały dzień sportowych emocji oraz koncertów. Organizatorami […]

czytaj więcej +
ZK
02.11.2017

Kolacja Mediacyjna

W związku z obchodzonymi w październiku Dniami Mediacji, 31 października w  lokalu Barbara odbyła się Kolacja Mediacyjna – spotkanie przedstawicieli Fundacji Dom Pokoju i Pogotowia Mediacyjnego z Radnymi Osiedlowymi i przedstawicielami Urzędu Miasta oraz Wrocławskiego […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2017

Jesienna Akademia Liderów 2017 

 W ramach projektu Wrocław Rozmawia zapraszamy na kolejną Akademię Liderów:  jesienią 2017 w siedzibie Fundacji Dom Pokoju przy ul. Łokietka 5/1 odbędą się szkolenia i warsztaty, prowadzone przez aktywistów, ludzi nauki i działaczy społecznych. Wszystkie spotkania w ramach […]

czytaj więcej +
ZK
14.06.2017

Wyniki konkursu “Homo viator. Wszyscy jesteśmy migrantami i migrantkami”

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło ogłosić, że laureatami i laureatkami konkursu “Homo viator. Wszyscy jesteśmy migrantami i migrantkami” zostały następujące osoby: Darius Caldarar Inga Charlikowska Oliwia Fomińska Adriana Gabor Jakub Wroński Paulina Bryk Elvis […]

czytaj więcej +
EP
02.06.2017

Zgoda Prezentem na Dzień Dziecka na Wsypie Słodowej

W niedzielę 4 czerwca na Wsypie Słodowej odbędzie się drugi piknik Miesiąca Rodziny – Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Na wydarzeniu nie zabraknie Pogotowia Mediacyjnego z akcją „Zgoda Prezentem na Dzień Dziecka”, podczas której będziemy zachęcać […]

czytaj więcej +
05.05.2016

Zaproszenie na Dzień Europy

DE2016

9 maja 2016 roku, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana Komisja Europejska organizuje Piknik w Parku Staromiejskim, w którym jak co roku bierze udział również Fundacja Dom Pokoju.

Start imprezy w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek o godz. 10:00 9 maja, a w programie m.in:
stoiska Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, spotkania z kulturą krajów europejskich, animacje dla dzieci i dorosłych, gra miejska KRASNALowa przyGOda, konkursy, warsztaty z: fotografii otworkowej, z upcyclingu, z drobnych napraw rowerowych, jazda na rowerze-blenderze produkującym owocowe koktajle, znakowanie rowerów, nauka pierwszej pomocy, czy joga.

IMG_20150509_154117

Fundacja Dom Pokoju, podobnie jak w poprzednim roku, pojawi się na pikniku z Międzypokoleniową Mapą Wspomnień – Przepisem na pokój.

Czym jest Międzypokoleniowa Mapa Wspomnień?

Podczas Dnia Europy, we wrocławskim Parku Staromiejskim ustawimy wielką mapę Polski i państw ościennych, na której każdy będzie mógł zaznaczyć skąd przybył lub dokąd rzucił go los. Zapraszamy babcie i dziadków ze swoimi wnukami, rodziców z dziećmi, związane w międzypokoleniowych relacjach rodziny, przyjaciół i znajomych. Będziemy rejestrować rozmowy z uczestnikami naszego happeningu oraz wykonywać pamiątkowe zdjęcie polaroidem. Symbolicznej wędrówce i opowieściom przesiedleńczym chcemy nadać smaku zbierając przepisy kulinarne charakteryzujące miejsce pochodzenia rozmówcy.


Historie i miejsca ważne dla mieszkańców Wrocławia pozwolą nam stworzyć mapę, która pokaże gdzie i jakie są korzenie osób obecnie mieszkających w stolicy Dolnego Śląska. Będzie to okazja do zastanowienia się nad swoim pochodzeniem, poznania historii rodziców i dziadków, wymiany doświadczeń międzypokoleniowych, również tych smakowitych, bowiem na potrzeby akcji Specjały Nadodrza zbierzemy ulubione, tradycyjne, rodzinne przepisy Wrocławian. Wierzymy, że dobre emocje i  pokój w rodzinach jest przepisem na trwały pokój w Europie!

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram można znaleźć w wydarzeniu poniżej, a relację oraz zdjęcia i film prezentujemy w osobnym wpisie.

Projekt „100 lat dla pokoju w Europie” został sfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Europa dla obywateli”, a to, jak projekt był realizowany w poszczególnych szkołach można obejrzeć w naszym albumie.

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310