Rozwój Lokalny2024-02-26T12:58:46+00:00

Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa, dbałość o przestrzeń publiczną i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

Na bazie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy innowacyjne modele rozwoju i współpracy lokalnej. Realizujemy działania z zakresu rewitalizacji i aktywizacji społecznej, budując lokalną sieć odpowiedzialnego biznesu oraz relacje międzysektorowe.

Nasze doświadczenie obejmuje wielopoziomowe procesy tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Harmonijnie współistnieją w nich ludzie, przedsiębiorstwa i instytucje. Wypracowujemy relacje wzajemnego wsparcia i korzyści, pracujemy na rzecz poprawy jakości życia, aktywizujemy mieszkańców, sieciujemy przedsiębiorców i interesariuszy. Dążymy do odpowiedzialnego i świadomego funkcjonowania dużego biznesu w otoczeniu lokalnym.

Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze

Łokietka 5 to punkt wsparcia lokalnych przedsiębiorców oraz miejsce spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Nadodrza. Wspólnie z właścicielami małych biznesów oraz twórcami i artystami wspieramy rozwój gospodarczy osiedla. Tworzymy sieć współpracy Artystyczne Nadodrze z wirtualnym katalogiem najciekawszych miejsc działających na terenie Nadodrza.  

Infopunkt powstał w 2010 roku w ramach rewitalizacji społeczno-gospodarczej Nadodrza. Na początku tego procesu byliśmy zaangażowani w tworzenie koncepcji rewitalizacji i włączanie mieszkańców i mieszkanek w ten proces. Cały czas wspieramy rozwój lokalnych inicjatyw zapewniając wsparcie i doradztwo dla artystów i aktywistów. 

Organizujemy wiele wydarzeń i spotkań: Noc Nadodrza prezentuje pracownie artystyczne i sztukę w nieoczywistych miejscach przestrzeni miejskiej, Specjały Nadodrza to kulinarne święto osiedla, a cykl warsztatów Mistrzowie Nadodrza promuje tradycje rzemiosła. Interesuje nas także fonosfera Nadodrza, od lat realizujemy artystyczne słuchowiska. Stworzyliśmy serię wirtualnych audiospacerów po Nadodrzu, z których skorzystać można w aplikacji Izi.travel, są również publikowane jako podkast Radio Nadodrze  http://www.artystycznenadodrze.pl/audiospacery/

Dbamy także o estetykę przestrzeni miejskiej, dokonując redesignu witryn nadodrzańskich punktów usługowych. 

Działamy lokalnie i kulturalnie. Przyjdź i zobacz, czym żyje Nadodrze! 

Chcesz zrobić coś na Nadodrzu – napisz – infopunkt@lokietka5.pl

Inne Centrum

Zespół projektu wspólnie z przedsiębiorcami, mieszkańcami, instytucjami i aktywistami działa na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego wrocławskich osiedli poszukując miejsc w których miejsca handlowe łączą się z tymi społecznymi. Osiedla na których działamy to: Gajowice, Powstańców Śląskich, Jagodno oraz Przedmieście Świdnickie.

Wspieramy inicjatywy miejskie, organizujemy wydarzenia kulturalne, prowadzimy konsultacje, tworzymy sieci współpracy, zbieramy wspomnienia i historie o centrach społecznych i handlowych wrocławskich osiedli oraz ożywiamy puste lokale.

Prowadzimy Punkt Informacji i Wsparcia Przedsiębiorczości, do którego można zgłaszać się z problemami dotyczącymi prowadzenia biznesu.
Numer telefonu do Punktu: 883 047 310.

Dobry Widok

Dobry Widok to inicjatywa zrzeszającą wrocławskie biznesy, lokalne środowiska twórcze oraz miejskich aktywistów. Od kilku lat działamy na Nadodrzu pod nazwą Witryny Nadodrza, od połowy roku 2019 rozszerzamy swoje działania na obszar Centrum Staromiejskiego i resztę miasta pod wspólną marką.

Dobry Widok dla przedsiębiorców

Wychodzimy naprzeciw wrocławskim przedsiębiorcom w procesie re-dizajnu witryn. Zapewniamy kompleksowe wsparcie: od koncepcji, przez zdobywanie pozwoleń i proces kreatywny, po realizację. Zbieramy potrzeby, rozmawiamy i razem sprawiamy, że lokalny biznes jest dobrze widoczny.

Dobry Widok dla projektantów

Integrujemy, edukujemy i wspieramy lokalnych projektantów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat świadomego projektowania w mieście. Przygotowujemy cykle warsztatów i webinary, doradzamy i stwarzamy przestrzeń do dyskusji.

Dobry widok dla mieszkańców

Wygodna ławka i zapraszający szyld? Ale przecież ktoś to wszystko zaprojektował! No właśnie – edukujemy mieszkańców o roli projektanta, estetyki i projektowania w mieście oraz opowiadamy o tym jaki wpływ na przestrzeń wspólną może mieć każdy z nas.

Chcesz zgłosić się do programu Dobry Widok – napisz: kontakt@innecentrum.pl

Projekt realizowany jest przez Fundację Dom Pokoju, przy wsparciu Biura Rozwoju Gospodarczego. Finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Aktualności

Przejdź do góry